ŷ

Jump to ratings and reviews
Rate this book

Голодомор. Історія неусвідомленої травми

Rate this book
У цій книзі зібрано ключові моменти історії Голодомору. Автор розкриває динаміку історичного процесу, що вела до Голодомору, наміри та мотиви організаторів злочину, а також аналізує травму, яку спричинив Голодомор.

Якими були втрати від Голодомору? Яким був опір українців? Чому організатори Голодомору припинили терор голодом і яких цілей досягли? Що знали про Голодомор на Заході?

Спираючись на документальні джерела, історик Віталій Огієнко конденсовано описує найважливіше, тому книжка може пояснити цю трагічну історичну подію будь-кому, хто хоче розібратися у темі.

608 pages, Hardcover

Published January 1, 2024

2 people are currently reading
24 people want to read

About the author

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
2 (66%)
4 stars
0 (0%)
3 stars
1 (33%)
2 stars
0 (0%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 of 1 review
Profile Image for Daria Diachuk.
3 reviews1 follower
June 23, 2024
Детальний та багатогранний опис подій Голодомору, стиль автора не обтяжує сухістю, текст прекрасно структурований, динамічний. Мої знання у темі були досить обмеженими, тому найперше хотілось сформувати загальну картину подій, щоб у подальшому нашаровувати інформацію з більш вузькоспеціалізованих книг та першоджерел. Мій запит книга точно задовольнила.

Особливо сподобався баланс емоцій у описі такого травматичного досвіду, як геноцид: текст містить щемливі описи(особливо спогади/першоджерела), достатньо простору для співчуття, подекуди навіть для сильних емоцій, що змушують робити паузи та перетравлювати прочитане. У той же час абсолютно не має на меті викликати гіпертрофовану жалість, не змушує сприймати людей, чий досвід описаний автором, як безголосих та безвольних жертв. Акцент не тільки на стражданнях, а й на постійному опорі та життєствердному менталітеті українців мені здається цінним.

Також сподобався останній розділ з роздумами автора на тему подібного та відмінного між війною сьогодні та Голодомором сторіччя назад. Вважаю таку дискусію важливою.

І також вдячна за велику кількість додаткової літератури на тему, я знайшла для себе багато джерел для подальшого дослідження.
Displaying 1 of 1 review

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.