What do you think?
Rate this book
296 pages, Hardcover
Published January 1, 2024
Фішка в тому, щоби зразу читати активно: реагуйте, зупиняйтесь, міркуйте й одразу відповідайте. Знаю, більшість зацікавлених читачок і читачів уже й так це роблять - інакше не було б стільки кольорових закладок у книжках, які вони тягають на презентації та тримають у кадрі, коли знімають черговий ролик для свого блогу.
За 25 років мандрів він навчив їх достатньо; та й цікаво, напевне, було, адже всі його радо приймали і гостили. До речі, сином Варвари Ковалевської, у домі якої закінчився земний шлях філософа, був Василь Каразін - наслухався мудрого мандрівника й виплекав мрію: за десять років по його смерті заснував Харківський університет, то тепер має Каразінове ім'я. Дифузне просвітництво Григорія Савича таки дало свої плоди.
Леся вчить санскрит і перекладає окремі уривки, бо пише для молодших сестер "Стародавню історію східних народів" - невеличкий підручничок для домашньої освіти: десь у межах 300 сторінок. І так, Лесі тоді щойно 19.
Я обіцяв сказати про ще одне місце літературної сили: воно в Харкові. Треба пройти Сумською, вийти на площу Конституції та обернутися в бік Бурсацького спуску - глибоко вдихніть: це те саме повітря, яким дихали Хвильовий, Курбас, Йогансен. Ні, воно там не змінилося. Це повітря свободи і натхнення.
Наскрізний сарказм пронизує всю збірку. Я знаю, що сильнішими вважають "Палімпсести", - за їхню врівноваженість, сливе буддистську самозаспокоєність і дотики вічності. Але я схиляюся перед скальпельною точністю "Веселого цвинтаря": коли ти вже в нірвані, то можеш сказати Слово: а ти спробуй скажи, коли ти в центрі пекла!