ŷ

Jump to ratings and reviews
Rate this book

Вибране

Rate this book
Константинос Кавафіс (1863�1933) � видатний грецький поет ХХ ст., творчість якого відкрила світу новогрецьку літературу. Розквіт його творчості припав саме на ХХ ст., хоча писав він здебільшого про елліністичну епоху або Візантію. Напевне, це можна пояснити тим, що Кавафіс народився і прожив більшу частину свого життя в Александрії, яка вважається своєрідним символом еллінізму, відіграючи особливу роль у розвитку культури, науки та мистецтва цього періоду. Може, саме тому поету вдалося органічно поєднати в своїй творчості елементи давньої грецької традиції з автентичною новогрецькою культурною традицією і таким чином накреслити основні вектори розвитку грецької поезії ХХ століття.

252 pages, Hardcover

Published January 1, 2017

About the author

Constantinos P. Cavafy

157books521followers
Constantine P. Cavafy (also known as Konstantin or Konstantinos Petrou Kavafis, or Kavaphes; Greek Κ.Π. Καβάφης) was a major Greek poet who worked as a journalist and civil servant. His consciously individual style earned him a place among the most important figures not only in Greek poetry, but in Western poetry as well. He has been called a skeptic and a neo-pagan. In his poetry he examines critically some aspects of Christianity, patriotism, and homosexuality, though he was not always comfortable with his role as a nonconformist. He published 154 poems; dozens more remained incomplete or in sketch form. His most important poetry was written after his fortieth birthday.

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
1 (100%)
4 stars
0 (0%)
3 stars
0 (0%)
2 stars
0 (0%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 of 1 review
Profile Image for Serhiy.
220 reviews106 followers
July 8, 2018
Не думав, що таке станеться за мого життя, але наприкінці минулого року вийшло перше українське видання Кавафіса окремою книгою. У Вікіпедії згадане якесь видання 2016-го року, але жодної інформації про нього знайти неможливо, тож не будемо його рахувати.

На мій дилетантський розсуд, Кавафіс один за найвидатніших поетів минулого століття. Втім, наскільки можу судити, книга особої уваги не отримала. Були всі підстави для скепсису, бо вона вийшла в сумнозвісному видавництві Фоліо, але вони виявилися дарменими. До книги увійшли старі переклади Кочура та Пономаріва, решта переважно зроблена упорядником Андрієм Савенком. Фірмовий фолієвський туалетний папір на місці.

Кавафіс не належав до якоїсь школи, його стиль антиромантичен, уникає прямого та надмірного вираження почуттів, схильний до лаконізму. Теми навпаки, романтичні та чуттєві (багато відвертої еротичної лірики, точніше, гомоеротичної), але це уявне протиріччя тільки загострює емоційне враження від поезії, бо умовчання та недоговорювання створю пустоти, які кожен читач може заповнити власним досвідом. Ледь помітна іронія часто робить вірші Кавафіса амбівалентними, важко бути певним, говорит поет всерйоз чи ні, над чим само іронізує, чи іронізує взагалі.

Важко знайти щось схоже в українській поезій, античне підґрунтя, яким Кавафіс часто дистанціюється від сучасності, не робить його неокласиком, він не ідеалізує минувшину це скоріше ознака питомо грецької культури Кавафіса, ніж ескапізму. Найбільш відомий українцям поет, що перебував під значним впливом Кавафіса, це Бродський, але якщо іронія Бродського це іронія ображеної людини з імперськими комплексами, то для Кавафіса іронія іманентна ознака буття, ознака його мінливості та непостійності, а не привід для сарказму чи оціночних суджень.

Наприкінець приведу вірш, не найкращий, зате про всіх тут присутніх:

Могила Лісія

Неподалік, праворуч від читальні,
в Бериті Лісія, граматика, ми поховали.
Це місце, безсумнівно, ідеальне!
Лежатиме він біля всього, про що буде дбати
і після смерті, певно, - коментарі, аннали,
слів списки, до яких тлумачення старанно добирали.
Крім того, кожен з нас так може доглядати
його могилу, як знову йтимемо щось почитати.
Displaying 1 of 1 review

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.